90 / 100

Aku náradie nesmie vo výbave domácich kutilov chýbať. Značka Festa prichádza s novinkami

Akumulátorové náradie – AKU náradie, zlepšuje dostupnosť a komfort pri práci a ponúka možnosti, ako vybaviť svoju dielňu s profináradím, za ktoré sa nemusia hanbiť ani ostrieľaní profesionáli. Jednoduchá manipulácia, rýchly prenosa možnosť vykonávať svoju prácu či hobby aj na miestach, kde bol dosiaľ problém z dôvodu chýbajúceho zdroja, hovoria za všetko. Ak takéto aku náradie vznikne pod krídlami overenej značky náradia – Festa, je na mieste zbystriť pozornosť. 

Na trh prichádza nová ponuka akumulátorového náradia, z ktorého si každý domáci majster zaručene vyberie spoľahlivých favoritov. Zaujíma vás viac?

AGmajster.sk

AG MAJSTER TIP: Ak máte neustále problém vymyslieť vhodný darček pre otca, svokra, dedka či brata, aku náradie značky Festa je skvelým tipom, ktorým zaručene zabodujete. Viac overených tipov na darčeky nájdete v článku na našom blogu.

Aku náradie ako profi náradie? Prečo nie. Aké sú jeho výhody a ako vybrať to správne?

Hoci akumulátorové náradie patrí najmä do výbavy domácich alebo hobby dielní, trendom je, že po ňom čoraz častejšie siahajú i profesionálni remeselníci a majstri, ktorí dosiaľ pracovali s klasickým elektrickým náradím. Ako sme už v úvode spomenuli, jeho výhody sú nepopierateľné:

Ako funguje akumulátorové náradie?

Zdrojom aku náradia sú články, ktoré však môžu fungovať na niekoľkých technológiách. Z menej používaných spomenieme nikel-kadmiové (skratka NiCd) a nikel-metal hydridové (skratka NiMH). Hoci tie prvé dobili trh s náradím práve kvôli svojej cenovej dostupnosti s ohľadom na výkon, veľkou nevýhodou je aj ich samovybíjanie, ktoré predstavuje v niekoľkých prípadoch aj jednu pätinu z celkovej kapacity. 

Dnes však existuje alternatíva, ktorá v rebríčkoch technológií využívaných pri akumulátorových náradí jednoznačne vedie. Inovatívne aku náradie s technológiou Li-ion ponúka skutočne obdivuhodný výkon a kapacitu. Hoci by ste možno očakávali opak, ich hmotnosť dokonca v porovnaní s prechodcami klesá a navyše je tu príjemný bonus, ktorý ocení každý kutil: Batéria ostane rovnako nabitá, ako ste ju po poslednom použití nechali. Samovybíjanie je vskutku zanedbateľné.

Augustín Majster odporúča

Ako vybrať aku náradie pre domáceho majstra?

Prvé kritérium výberu je vyššie spomenutá technológia, na akej akumulátor pracuje. V prípade, ak sa rozhodujete medzi konkrétnymi zariadeniami, celkom určite odporúčame siahnuť po akumulátorovom náradí s technológiou Li-ion. Okrem toho, že dochádza k tamer nulovému samovybýjaniu, batériu môžete kedykoľvek nabíjať podľa svojej potreby.

Pri výbere aku náradia je dôležité i to, koľko batérií máte k dispozícii. Mnohí výrobcovia dnes do svojho sortimentu zaraďujú akumulátorové náradie, ktoré už v základnom balení obsahuje jeden akumulátor navyše a vy tak môžete pracovať bez akéhokoľvek prerušenia. Alternatívou je dokúpiť si batériu v rámci príslušenstva.

Pri batériách ešte chvíľku ostaneme. Okrem ich počtu je najdôležitejší údaj práve ich výdrž, v tabuľkách uvádzaná ako kapacita. Vyjadruje sa v jednotkách Ah. Zo skúseností však odporúčame siahnuť po akumulátoroch, ktorých kapacita predstavuje minimálne 2 Ah, aby ste mohli drobné práce dokončiť bez prerušenia spôsobeného vybitím batérie. 

Nuž, a napokon tá najdôležitejšia rada znie: vyberajte akumulátorové náradie tak, aby splnilo vaše nároky.To znamená, že v prípade častejšie použitia siahnite po výkonnejších kúskoch s funkciami, ktoré vám prácu uľahčia. Nezanedbateľným parametrom je váha náradia, ktorá vám môže hodiny práce celkom určite ovplyvniť. 

Šikovným riešením je multifunkčné náradie, ktoré zastane prácu hneď niekoľkých pomocníkov v dielni, alebo sady náradia, ktoré bývajú často zostavené na určité navzájom súvisiace úkony (rezanie a brúsenie dlaždíc, pílenie a hobľovanie dreva, a podobne).

AGmajster.sk

AG MAJSTER TIP: Každý domáci kutil by mal mať vo svojej dielni vyhradené jedno miesto pre šikovného pomocníka – aku vŕtací skrutkovač. Jedným nástrojom tak vyvŕta potrebné diery a zároveň dotiahne skrutky na určené miesto.

Česká Festa prináša novinku. Kvalitné aku náradie s dômyselným vylepšením

Značka Festa nie je na trhu s profináradím žiadnym nováčikom. Skúsení remeselníci, majstri a taktiež domáci kutilovia poznajú výrobky našich susedov ako spoľahlivých pomocníkov. Bonusom naviac je výborný pomer kvality a ceny, ktorý Festa zabezpečuje dôkladnou internou kontrolou materiálu i technologických postupov pri výrobe svojich produktov. Samozrejmosťou sú zdravotne nezávadné materiály a suroviny. Do rodiny ručného náradia pre dielňu, stavbu i záhradu pridáva tentokrát Festa akumulátorové náradie. Avšak nie hocijaké.

Jedna batéria – množstvo náradia. Festa dvíha latku a útočí na profináradie zlepšovákom, ktorý si obľúbi každý kutil

Ak sa vo vašej dielni, prípadne v práci nájde hneď niekoľko aku pomocníkov, zrejme dôverne poznáte situáciu, kedy nájsť dvojicu akumulátor – náradie, nie je zrovna najjednoduchšie. 

A práve tento problém odstraňuje nové aku náradie značky Festa pod názvom FESTA SHARE 20 V. Znamená to, že každý jeden aku prístroj, označený týmto pojmom, kompatibilne funguje s batériami Li-ion s kapacitou 2.0 Ah alebo s kapacitou 4.0 Ah. K množstvu aku náradia vám tak postačí jedna jediná batéria FESTA Power x tools, ktorú môžete navyše kedykoľvek dobíjať. A vďaka modernej technológii sa navyše nemusíte obávať, že sa vám batéria v prípade nečinnosti po čase sama vybije. 

Kvalitné výrobky a inovácie, ktoré výrazne prispievajú k jednoduchšiemu a komfortnejšiemu používaniu akumulátorového náradia, predurčujú aku náradie Festa na prvé priečky v obľúbenosti nielen medzi domácimi majstrami, ale i profi náradím pre majstrov odborníkov. Vyberiete si svoj kúsok i vy?

Vyberáme z našej ponuky

Please select listing to show.
zdieľanie článku

Budeme radi, ak našu snahu odmeníte zdieľaním článku svojim priateľom.

súvisiace články
def01

Potrebujete poradiť?

Hollóši RV, s.r.o.
zákaznícka podpora